facebook
×
Krynica Zdrój
KRYNICAZDROJ.COM – Internetowy Informator
Powrót

Aktualności 54. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

07.08.2021

Do Krynicy na festiwal przyjadą zespoły z całej Polski. Wystąpią m.in.: soliści, chór i balet Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Grzegorza Brajnera przedstawiając „Wesołą wdówkę” Franza Lehára; Opera Śląska w Bytomiu, w wykonaniu której zobaczymy przedstawienie muzyczne „CALLAS. Master class”; Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod kierunkiem Wiktora Bockmanna, która będzie towarzyszyć Michaelowi Kleitmanowi i młodej polskiej sopranistce Agnieszce Grabowskiej; artyści chóru, baletu, orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Marty Kosielskiej, którzy zaprezentują operetkę „My Fair Lady” Fredericka Loewe; soliści, balet, chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego, których to artystów będzie można podziwiać w słynnej operetce „Kraina uśmiechu” Franza Lehára.
Oprócz wieczornych koncertów i spektakli w Pijalni Głównej, w Starym Domu Zdrojowym odbywać się będą koncerty popołudniowe poświęcone przede wszystkim młodym artystom. W ramach tego cyklu oprócz tradycyjnych koncertów zobaczymy też wykonania oper m.in. „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego w interpretacji studentów AM we Wrocławiu czy „La serva padrona” Giovanniego Pergolesiego w wykonaniu młodych artystów Krakowskiej Opery Kameralnej. W tej linii koncertów wystąpią ponadto m.in.: japoński nietypowy kwartet grający przeboje muzyki klasycznej w zaskakujących aranżacjach oraz Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego, która zaprezentuje się w repertuarze słynnym z europejskich kurortów i uzdrowisk.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędzie się siedem „Spotkań z gwiazdą”, które poprowadzi Piotr Nędzyński, niekwestionowany mistrz wiedzy muzycznej, znany dobrze melomanom z licznych programów radiowych i telewizyjnych.

Źródło: www.festiwalkiepury.pl