facebook
×
Krynica Zdrój
KRYNICAZDROJ.COM – Internetowy Informator
Powrót

Aktualności Małopolski Festiwal Smaku

21.08.2022

W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 10:00 na krynickim deptaku obok Pijalni Głównej zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli sprawdzić, co zaoferują im producenci najlepszych małopolskich wyrobów. Jak zwykle swoje stanowisko zajmie słynny szef kuchni Andrzej Polan, który będzie częstował chętnych wyjątkowymi daniami przygotowanymi z najlepszych regionalnych składników. Coś dla siebie znajdą z pewnością wszyscy miłośnicy naturalnych miodów, ciast, serów i wędlin. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach, a nieco starsi – w konkursie wiedzy o Małopolsce z nagrodami. Jako muzyczny deser na scenie zagra zespół Lachersi.
Krynicka edycja festiwalu będzie połączona z 70. rocznicą powstania GOPR-u i z tej okazji będzie można poznać sprzęt i pojazdy górskiej służby, odwiedzić stanowisko psów ratowniczych, czy spróbować swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej.
W Krynicy będą również obecni goście z Juromanii – cyklicznej imprezy promocyjnej, prezentującej region Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Szlak Orlich Gniazd. Na ich stanowiskach będzie można upiec podpłomyk albo samodzielnie wymłócić zboże.
Na Małopolski Festiwal Smaku w Krynicy-Zdroju zaprasza Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Żródło: krynica-zdroj.pl